V Plzeňském Prazdroji ozdobili bednářský strom
20. prosinec 2016 České nápoje komentáře (0) 1753 xNádvoří Plzeňského Prazdroje ve čtvrtek ožilo předvánočním setkáním u bednářského vánočního stromu, které pro návštěvníky pivovaru tradičně uspořádali prazdrojští bednáři. Vrcholem programu bylo slavnostní vyhlášení Bednářské výzvy, během které zástupci pivovarského řemesla požádali milovníky piva, aby se k nim připojili a během adventního času přinesli vlastnoručně vyrobené ozdoby.
Plzeňští bednáři letos vyhlásili již třetí ročník Bednářské výzvy o nejkrásnější ručně dělanou ozdobu pro vánoční strom plzeňského pivovaru. „Těší nás, že se dalšího ročníku účastnilo tolik fanoušků plzeňského piva a připojili se tak k obnovené tradici bednářské party. Bednářská výzva se v průběhu několika let stala vánoční tradicí i pro řadu Plzeňanů, kteří do pivovaru přináší vánoční ozdoby již pravidelně,“ říká Rudolf Šlehofer, manažer rozvoje cestovního ruchu a péče o historické dědictví Plzeňského Prazdroje, a dodává: „Adventní odpoledne je hlavně poděkováním obyvatelům Plzně a okolí za jejich celoroční podporu pivovaru.“
V rámci třetího ročníku Bednářské výzvy soutěžící odevzdali ozdoby zkrášlené různými barevnými technikami. Bednáři, kteří se v průběhu roku starají o výrobu a údržbu klasických dubových sudů, pomohli vánoční strom přemístit na nádvoří pivovarského areálu a usadili jej na tradiční místo. Po slavnostním vyhlášení tradiční výzvy získali autoři nejkrásnějších ozdob kromě návštěvy prazdrojských sklepů ještě další odměnu v podobě plzeňského piva.
V rámci akce ukázali mistři tradičního řemesla taje bednářství a předvedli návštěvníkům, jak složit transportní soudek na pivo nebo jak se vypalují raznice. Na návštěvníky čekaly po celý podvečer také speciální prohlídky pivovarských sklepů. Nechyběly ani ochutnávky nefiltrovaného a nepasterizovaného piva Pilsner Urquell, které zde tradičně zraje v dubových ležáckých sudech a dnes se používá pro srovnávací degustace. „Složení plzeňského piva a jeho originální varný proces se nemění a plzeňský ležák vyhledávají současní příznivci pro stejnou chuť, jakou si získával srdce pivařů od roku 1842, kdy byl uvařen poprvé,“ doplňuje Rudolf Šlehofer.
Zdroj: Tisková zpráva
Autor: České nápoje
[Nahoru ↑]
Přidat komentář
Pro přidání komentáře se musíte přihlásit.
Komentáře
Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!